تبلیغات
آفتاب مهر - جایگاه حضرت مسیح علیه السلام در انقلاب جهانی حضرت مهدی علیه السلام
آفتاب مهر
مهدی جان! بر جان‌های خسته‌ی ما آفتاب مهر توست نور امید

جایگاه حضرت مسیح علیه السلام در انقلاب جهانی حضرت مهدی علیه السلام

در قرآن و احادیث مربوط به امام عصر علیه السلام از حضرت عیسی بن مریم به عنوان یکی از یاران حضرت مهدی علیه السلام یاد شده است که در زمان ظهور آن حضرت، از آسمان فرود می‌آید و پشت سر آن حضرت قرار می‌گیرد و در نماز جماعت به ایشان اقتداء کرده و معاونت ایشان را بر عهده دارد.

روشن است به حکم این‌که آیین حضرت عیسی علیه السّلام مربوط به گذشته بوده، وظیفه دارد در این زمان از آیین موجود یعنی آیین اسلام که حضرت مهدی علیه السلام در راه جهانی سازی آن انقلاب می‌کنند، پیروی کند؛ بنابراین رهبر انقلاب جامعه اسلام، حضرت مهدی علیه السلام است و عیسی بن مریم علیه السّلام، این پیامبر اولوالعزم الهی در رکاب آن حضرت در راه جهانی سازی اسلامی و ارزش‌های قرآنی ایشان را یاری می‌نماید...

 

مجموعه مقالات جمع‌آوری شده ویژه ولادت حضرت عیسی علیه السلام

(بر اساس مطالب سایت‌های‌ رشد و راسخون)

 

 

آفتاب مهر، میلاد مسعود

پیام‌آور توحید و مهربانی، عبد برگزیده پروردگار و پیامبر بزرگ الهی،

نشانه روشن پروردگار و بشارت الهی،

حضرت عیسی بن مریم علیهما السلام

را بر تمامی موحدین جهان تهنیت عرض می‌نماید.

یکی از عوامل تاثیرگذار در پیشرفت انقلاب جهانی مهدوی و برقراری حاکمیت اسلامی در سراسر جهان، حضور این پیامبر الهی در کنار مهدی آل محمد صلّی الله علیه و آله و سلّم است.

مسیحیان جهان با لطف الهی از هر طریقی که باشد، شاید از راه دیدن تصویر و شنیدن سخنان دلنشین حضرت مسیح علیه السّلام با استفاده از ماهواره و اینترنت و رسانه‌‌های گروهی در عصر انقلاب ارتباطات و انفجار اطلاعات، به خوبی ایشان را بشناسند و پیام ایشان را در ضرورت پیروی از حضرت مهدی علیه السلام و مشارکت در انقلاب جهانی آن حضرت بشوند و به ایشان روی آورند و از این راه سریعتر، اسلام در سراسر جهان گسترش یابد.

در سخنان پیامبر صلی الله علیه و آله و ائمه معصومین علیهم السّلام پیرامون انقلاب جهانی حضرت مهدی علیه السلام ارتباط و همکاری «مهدی» و «عیسی» به روشنی بیان شده و در بین مسلمانان رواج یافته است.

پیش از تحریف حقایق، در انجیل واقعی حضرت عیسی بن مریم علیها السّلام مطالبی درباره‌ی دین اسلام و قرآن و بعث پیامبر صلی الله علیه و آله و ترفیع سماوی و هبوط در آخر الزمان و کمک امت پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و نماز گزاردن با آنان وجود داشته است.

روزی پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله خوشحال بود و می‌خندید، اصحاب دلیل آن را پرسیدند، فرمود: شب و روزی نیست مگر این‌که برای من در آن تحفه‌ایی از جانب خداوند است؛ امروز خداوند تحفه‌ایی به من عطا کرد که نظیر آن را تا به حال به من نداده بود، جبرئیل آمد و از جانب خدا به من سلام زرساند و گفت: «و منکم القائم یصلی عیسی بن مریم خلفه اذا اهبطه الی الارض من ذریه علی و فاطمه و من والد الحسین»: «از شما است قائم که از ذریه علی و فاطمه است و از فرزندان حسین است و عیسی بن مریم علیها السّلام پشت او نماز می‌گذارد هنگامی که خدا او را به زمین فرود می‌آورد.»

در کتاب «کشف الغمه فی الائمه» چهل حدیث نبوی از کتاب «ابو نعیم احمد بن عبدالله» در موضوع مهدویت آورده است، حدیث سی و نهم از «جابر بن عبدالله انصاری» است که از پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله درباره‌ی گفتگوی مهدی علیه السلام و عیسی علیه السّلام چنین آورده است: «لا تزال طائفه من امتی یقتالون علی الحق ظاهرین الی یوم القیامه ینزل عیسی بن مریم علیه السّلام فیقول امیرهم المهدی»: تعال صل بنا فیقول: «لا ان بعضکم علی بعض امراء تکرمه من الله عزوجل لهذه الامه» «گروهی از امتم بر اساس حق تا روز قیامت پیکار پیروز و آشکار دارند، عیسی بن مریم علیها السّلام فرود می‌آید. مهدی علیه السلام می‌گوید: بیا و برایمان نماز بگزار! می‌گوید: خیر! به درستی که بعضی از شما به پاس گرامی داشت این امت بر دیگران امیران هستید.

در این حدیث که اهل سنت و شیعه هر دو نقل کرده‌اند، گفتگوی حضرت مهدی علیه السلام فرمانده و رهبر گروهی که در انقلاب جهانی و جاودان حضرت مهدی علیه السلام تا روز قیامت بر اساس حق نبرد می‌کنند، با عیسی بن مریم علیه السّلام که از آسمان فرود می‌آید، گزارش می‌شود. همچنین احترام حضرت مهدی علیه السلام نسبت به حضرت عیسی و سپس احترام حضرت عیسی علیه السّلام نسبت به فرمانده گروه حق و رهبر انقلاب اسلامی، بیان می‌شود. مطابق این حدیث حضرت عیسی علیه السّلام حضرت مهدی علیه السلام را بر خود مقدم می‌دارد و به ایشان اقتدا می‌کند و از رهبر مسلمانان پیروی می‌کند و در انقلاب بزرگ جهانی حضرت مهدی، ایشان را یاری می‌نماید.

برگرفته از سایت راسخون- نویسنده: حسین افشار