بوسه باران سپیده

  در یكى از همین آدینه‏ها، همهمه‏اى بر پا خواهد شد. همگان به هم برخواهند آمد. قلب‏ها در سینه‏ها به تپش خواهد افتاد. چشم‏ها به سمت آبى آسمان خیره خواهد شد.

 در یكى از همین آدینه‏ها، نورى متراكم بر آینه دل‏ها تابیده خواهد شد. دست‏هاى نیاز، تا عرش خدا به پرواز در خواهند آمد و فواره‏هاى خواهش نور؛ هفت آسمان را پشت سر خواهند گذاشت.

 در یكى از همین آدینه‏ها، نقاشى توانمند و زبردست، همه‌ی جهان را سبز خواهد كرد. نَفس‏ها را متبرك خواهد ساخت.

 چشم‏ها را خواهد شست. نیت‏ها را اصلاح خواهد كرد و آرزوها را به پایان خواهد رسانید.

 در یكى از همین آدینه‏ها؛ بشر، دیْن خودش را به آیینه‏ها خواهد پرداخت. باران را در آغوش خواهد گرفت و ترانه ی رویش را زمزمه خواهد كرد.

 در یكى از همین آدینه‏ها، هفت چشمه از شادى، هفت آبشار از نور، هفت آسمان از لبخند، هفت زمین از گل، هفت باغ از زمزمه، هفت حوض از احساس، و هفت دامن از معرفت؛ در سرتاسر جهان، جریان خواهد یافت. آن گاه فرشته‏ها، بال‏هاى خود را به تبرك بر دست و پاى منتظران خواهد كشید.

 در یكى از همین آدینه‏ها، همه ی بوستان‏ها، گل‏ها و میوه‏هاى خود را نثار روى گلى خواهند كرد كه گاهواره ی زمین را تا انتهاى زمان؛ بالنده و سبز خواهند كرد.

 در یكى از همین آدینه‏ها؛ همه ما، سر از پا نخواهیم شناخت و مقدم سپیده را بوسه باران خواهیم كرد.

 خوشا، آدینه‏اى كه در آن، همگان خرسندند، آه‏ها به انتها مى‏رسند، انتظارها پایان مى‏یابند، آفت‏ها از ساحتِ، زمین برچیده مى‏شوند، همه ی سینه‏هاى مجروح را؛ مِهر و شادى، شفا مى‏بخشد و شریان زندگى، شیفته ی عدالت مى‏شود.

 در آدینه‏اى كه تو بیایى، اى موعود! گل‏هاى دانش و داد، جهان را خوشبو خواهند كرد و دنیا، دست همه ی دیوان را خواهد بست.

 آدینه ی تو، آدینه ی همه ماست. آدینه ی  همه ی خوبى‏ها ست. عصر آدینه‏اى كه با گام‏هاى تو متبرك شود، عصرى است كه دنیا را به صبحى روشن نوید خواهد كرد.

 ما، رایحه ی سبز ظهور تو را، اى مولا، در عصر غیبت؛ بزرگ مى‏داریم و تا پگاه آدینه‏اى كه در دایره ی محبت تو، دیدگان خویش را روشن و سبز كنیم؛ هم چنان منتظرت مى‏مانیم و هم چنان همیشه و همه جا، تو را به نامْ مى‏خوانیم، اى بركت تمامى هستى. اى مهدى عزیز!

 

برگرفته از وبلاگ پردیس مهتاب نوشته جواد نعیمی