آفتاب مهر - مطالب اردیبهشت 1394
آفتاب مهر
مهدی جان! بر جان‌های خسته‌ی ما آفتاب مهر توست نور امید

درود بر پیامبر ما و سلام بر بعثت زیبا!

پیام آور همه‌ی نیکی ها حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم، برانگیخته شد تا همه‌ی زنجیرها و سنگینی های زاید را از دوش و گرده ی بشر بر دارد و او را از اسارت بت ها و هر چه غیر خدایی است برهاند و به نور آباد هدایت و تقوا بخواند. او آمده است تا شمیم اخلاق و کردار نیکو را در جهان بگستراند و در سایه ی شکوفایی اندیشه و تعقل و مهار احساس های نابه جا و هواها و هوس های آفت زا، انسان را به فرهیختگی و کمال برساند، تا آدمی چونان نهالی آماده ی رشد در پهنه ی گیتی به نیکی پرورش یابد. پس آن گاه به درختی تناور و سایه گستر و ثمربخش تبدیل شود. درختی که همه ی اجزای آن از ریشه تا تنه و برگ و بار و سایه سارش قابل بهره وری و بهره رسانی باشد. هم چنان که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم، خود به تمامی خیر بود و برکت بود. فضیلت بود و رحمت بود. کرامت بود و والایی. حقیقت بود و زیبایی. شجاعت بود و دانایی. و درود بر او باد كه تا بود، گنجینه ی همه ی نیکی ها بود و تا جهان هست هم چنان نام و یاد و راه برجسته اش بر سرزبان ها و در سویدای دل ها و جان ها جاری است و هر روز و همه روز پرفروغ تر و جاودانه تر می شود. و درودی دیگر بر هر تنابنده ای که بند بندگی خدای یگانه را بر گردن آویخته و جانش با مهر مصطفای خدا؛ در آمیخته و در روشنای شرف دین مبین، همه ی بدی ها را از دل و اندیشه و عمل خویش به دور ریخته است! و سلام آخر، بر آخرین پیام آور حق و راستی و بر همه ی پیروان راستین آن عزیز بزرگوار باد.

   بار پروردگارا! ما را توان و توفیق ده که یاور و رهروی خوب آن محبوب باشیم و بر این پیمان، پایدار بمانیم. یا ارحم الراحمین!

برگرفته از وبلاگ پردیس مهتاب (برگزیده آثار جواد نعیمی)

    

آفتاب مهر فرخنده ایام بعثت

رسول مهر و خوبی و زیبایی و حق و جاودانگی

را گرامی می‌دارد.

ماه و خنجر!

     بیرق سرخ گون فضیلت و جهاد، كه به نام هایى بس بلند مزین است، جارى‏ترین اهتزارجاویدى است كه هماره عطر تلاش هاى نبوى و پیام رنج هاى علوى را در گستره ی گیتى‏مى‏گستراند ...

   از این نام هاى مقدس كه بر بلنداى تاریخ، خورشید گونه مى‏درخشند و پهنه‏ ی اندیشه‏ها و دل ها را نور مى‏افشانند، یكى هم موساى فرو خورنده ی خشم است! عبدصالح، میراث‏دار خون خداوند،راهبر همه ی فرزانگانى كه در راه بارورسازى گلستان‏دین، و زایندگى تعهد در راه اعتلاى آیین، سجاده ی امر به معروف و نهى از منكر رافرو مى‏گسترند و در محراب زمانه، به عبادت و اطاعت از فرمانده هستى، مى‏ایستند.

   بزرگ وارث ایثار و خون، شناگر چالاك دریاى هدف، مدار وسیع رسالت، امتدادبزرگراه هدایت، افتخار روشناى شهادت، هفتمین رهبر، امام موسى بن جعفرعلیه السلام.گنجینه ی انوار علوم، امام برگزیدگان عالم، معدن وقار و عظمت، دارنده ی چشم هاى‏اشكبار و چشمه‏هاى سجده ی طولانى! هماره تسلیم مقام رضا، شهید زهر جفا، روح‏رنج دیده ی گرفتار ستم كاران و زندانى معصوم زندان هاى تاریك و نمور، یار آشناى‏حلقه‏هاى زنجیر! پرتو نور خداوند در تاریكزار زمین، رهبر امین، مولاى هفتمین، كه‏سلام همه ی حق‏باوران نثار راه پاك و اندیشه‏هاى تابناكش باد.


آفتاب مهر فرارسیدن 25 رجب، سالروز شهادت

قرارگاه خرد و عدالت و نیکى و فضیلت و بخشش

پیشوای هفتم شیعیان،

حضرت امام موسی بن جعفر الکاظم (علیهما السلام)

را به همه مسلمانان، تسلیت عرض می‌نماید.

ادامه مطلب

از مدینه تا کربلا همراه با سیدالشهداء 1

فلسفه قیام ابی عبدالله الحسین علیه السلام را در سخنان آن حضرت در آغاز حرکت از مدینه و موضع‌گیری‌های ایشان در برابر حوادثی که در منزلگاه های میان راه روی داده است می توان یافت .

در این جستار که از کتاب از مدینه تا کربلا، همراه سید الشهداء  نوشته‌ی حجت الاسلام محمد باقر روشندل برداشت گردیده است، منزل به منزل با امام حسین همراه می‌گردیم:

 

مدینه    زمان: نیمه دوم ماه رجب سال 60 هجری

 حاکم وقت مدینه ولید بن عتیقه پس از مرگ معاویه دستور یافت تا از امام حسین علیه السلام برای یزید بیعت بگیرد. حضرت فرمود: (( ... یزید فردی است شرابخوار وفاسق که به ناحق خون می‌ریزد واشاعه دهنده فساد است و دستش به خون افراد بیگناه آلوده گردیده وشخصیتی همچون من با چنین مرد فاسدی بیعت نمی‌کند .)) وقتی مروان بن حکم بیعت با یزید را از حضرت در خواست کرد امام علیه السلام  فرمود: ای دشمن خدا ! دور شو، من از رسول خدا شنیدم که فرمود: (( خلافت بر فرزندان ابوسفیان حرام است اگر معاویه را بر فراز منبر من دیدید او را بکشید.)) و امت او چنین دیدند و عمل نکردند و اینک خداوند آنان را به یزید فاسق گرفتار کرده است. امام علیه السلام در شب 28 رجب سال 60 هجری همراه با بیشتر خاندان خویش و بعضی یاران، پس از وداع باجدش پیامبر صلی الله علیه و آله از مدینه به طرف مکه حرکت کرد. امام حسین هدف خروج از مدینه را در وصیتنامه‌اش چنین بیان می‌کند: ((... وجز این نیست که برای اصلاح در میان امت جدم خارج شدم . می خواهم امر به معروف ونهی از منکر کرده وبه راه و روش جدم (رسول خدا) و پدرم علی علیه السلام  رفتار نمایم.

سلسله مسابقات اینترنتی کتابخوانی اینترنتی شعبانیه 1394

سلسله مسابقات کتابخوانی اینترنتی شعبانیه به مناسبت نیمه شعبان 1436 بر روی پایگاه اینترنتی کتابخوانی برگزار می‌شود و شرکت برای عموم هموطنان آزاد می‌باشد.

 کتاب‌های برگزیده این دوره از مسابقات عبارتند از:

1. مهربانتر از یوسف

2. آشتی با امام عصر

3. ای فریادرس!

4. مهدی‌(عجل الله تعالی فرجه الشریف)و حکومت واحد جهانی

5. در انتظار او

6. غربت، نصرت، مراجعه

7. شناخت حقوق و مراحم

8. به شوق یک نگاه او

9. ما و عصر غیبت: پنجاه و چهار وظیفه منتظران

10. رزم نامه منتظران

 

ارسال کتاب ها از : 20/2/94 تا : 20/3/94

شروع مسابقه : 12/2/94

پایان مهلت ارسال پاسخها : 24/5/94

اعلام برندگان : 25/5/94

  

جوایز :

5 کمک هزینه سفر به مشهد

40 بسته محصولات فرهنگی

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در مسابقه به سایت کتابخوانی به آدرس

www.ketabkhani.com

مراجعه نمایید

 

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic